2019.05.12 – Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkanocy

Niedziela Dobrego Pasterza

  1. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo majowe w kościele w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedziele i w uroczystości po Mszy św. o godz. 10:00. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w rodzinach, przy przydrożnych krzyżach oraz kapliczkach.
  2. Dzisiaj zbieramy tacę na potrzeby WSD Diecezji Ełckiej.
  3. We wtorek, 14 maja, Święto św. Macieja (I w.), ucznia Pana Jezusa, wybranego do grona Apostołów, męczennika.
  4. W środę, 15 maja, Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
  5. W czwartek, 16 maja, przypada Święto św. Andrzeja Boboli (1591-1657), polskiego jezuity, misjonarza wśród prawosławnych, zamęczonego przez kozaków, patrona Polski.
  6. W sobotę, 18 maja, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 5 Niedzieli Wielkanocy.
  7. W przyszłą, 5 Niedzielę Wielkanocy, 19 maja, przypada 25. rocznica święceń prezbiteratu ks. Alberta Interewicza, proboszcza parafii. Msza św. jubileuszowo-dziękczynna o godz. 12:00. Po niej wspólna agapa w domu parafialnym.