2020.05.10 – Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkanocy

Rok A

10 maja 2020 r.

  1. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 17:30. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej oraz na odmawianie Różańca.
  2. Dzisiaj Msze święte są celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłaniania twarzy i nosa/
  3. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Msze święte o godz. 7:30 i 18:00. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłaniania twarzy i nosa/
  4. W środę, 13 maja, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię w intencji próśb i podziękowań o godz. 18:00. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłaniania twarzy i nosa/
  5. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci. Msze ze święta w naszym kościele o godz. 7:30 i 18:00.
  6. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
  7. W sobotę, 16 maja, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 6 Niedzieli Wielkanocy. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłaniania twarzy i nosa/
  8. W 6 Niedzielę Wielkanocy, 17 maja, Msze Święte będą celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłaniania twarzy i nosa/