2020.06.21 – Ogłoszenia duszpasterskie

12 Niedziela Zwykła

Rok A

21 czerwca 2020 r.

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30.
 2. Dzisiaj Msze święte są celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00.
 3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 4. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą Świętą wigilijną o godz. 18:00.
 5. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię tej uroczystości poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
 6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. W piątek, 26 czerwca, o godz. 9:00 będzie celebrowana Msza św. na zakończenie szkoły dla uczniów klas VIII, dla ich rodziców, wychowawców i nauczycieli.
 7. W sobotę, 27 czerwca, wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Msza św. o godz. 7:30.
 8. W sobotę, 27 czerwca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 13 Niedzieli Zwykłej.
 9. W przyszłą niedzielę, 28 czerwca, Msze Święte będą celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00.
 10. W niedzielę, 28 czerwca, o godz. 18:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kalinowie oraz dla uczniów szkół średnich.
 11. W następną niedzielę, 28 czerwca, będziemy zbierać ofiary na tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
 12. Księża Biskupi przypominają, że epidemia nie ustała i w dalszym ciągu obowiązują zasady ochrony sanitarnej. Oprócz limitu wiernych, który został zniesiony należy: zachowywać odstępy wiernych w ławkach, dezynfekować ręce przed Mszą św., dezynfekować ławki i konfesjonały, przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, także przez służbę liturgiczną; nie używamy wody święconej w kropielnicach; nadzwyczajni szafarze Komunii św. nadal nie mogą pełnić swojej posługi; Komunia św. ma być dostępna zarówno na rękę, jak i do ust, według prośby wiernych (to wskazanie jest aktualne także bez epidemii); w I piątek miesiąca można odwiedzać chorych, którzy tego chcą.