2020.06.28 – Ogłoszenia duszpasterskie

13 Niedziela Zwykła

Rok A

28 czerwca 2020 r.

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy do wtorku włącznie o godz. 17:30.
 2. Dzisiaj Msze święte są celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00.
 3. Dzisiaj zbieramy ofiary na tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
 4. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. o godz. 10:00 i 18:00.
 5. W środę, 1 lipca, powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18:00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca, 2 lipca, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do sakramentalnego małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży o dobre rozeznanie swojego powołania. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:30 i będzie trwała do godz. 18:00.
 8. W piątek, 3 lipca, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:30 i 18:00 odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych, którzy tego chcą, od godz. 9:00.
 9. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 lipca, uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 11. W sobotę, 4 lipca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 14 Niedzieli Zwykłej.
 12. Tego dnia o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, na które serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 13. W przyszłą niedzielę, 5 lipca, Msze Święte będą celebrowane o godz. 8:00, 10:00 i 12:00.
 14. W przyszłą niedzielę, 5 lipca, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wspominkową.
 15. Księża Biskupi przypominają, że epidemia nie ustała i w dalszym ciągu obowiązują zasady ochrony sanitarnej. Oprócz limitu wiernych, który został zniesiony należy: zachowywać odstępy wiernych w ławkach, dezynfekować ręce przed Mszą św., dezynfekować ławki i konfesjonały, przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, także przez służbę liturgiczną; nie używamy wody święconej w kropielnicach; nadzwyczajni szafarze Komunii św. nadal nie mogą pełnić swojej posługi; Komunia św. ma być dostępna zarówno na rękę, jak i do ust, według prośby wiernych (to wskazanie jest aktualne także bez epidemii); w I piątek miesiąca można odwiedzać chorych, którzy tego chcą.
 16. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Albina Mackiewicz z Milewa oraz śp. Władysławę Koncewicz z Kalinowa. Polećmy naszych zmarłych miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…