2018.11.18 – Ogłoszenia duszpasterskie

33 niedziela zwykła Rok B

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI, VII i VIII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 2. Dzisiaj zbieramy ofiary na tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
 3. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 19 listopada, zapraszam na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.
 4. We wtorek, 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), polskiego karmelity, niestrudzonego spowiednika.
 5. W środę, 21 listopada, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
 6. W środę, 21 listopada, o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. w intencji próśb i podziękowań nowenny.
 7. W czwartek, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii (III w.), męczennicy z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan. W dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
 8. W sobotę, 24 listopada, wspomnienie świętych Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.
 9. Za tydzień, 25 listopada, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Po Mszy św. o godz. 10:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
 10. W przyszłą niedzielę, 25 listopada, będziemy zbierać ofiary pieniężne na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 11. W następną niedzielę, 25 listopada, po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II i III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 12. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10:00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pan Organista rozpocznie ich rozwożenie w tym tygodniu do wszystkich rodzin naszej parafii. Ofiary, jakie złożycie na jego ręce niech będą wyrazem naszej życzliwości i wdzięczności za jego posługę w naszej parafii. Chciałbym podać porządek rozwożenia opłatków wigilijnych w tym tygodniu od godz. 9:00: poniedziałek (19 listopada) – Dorsze; wtorek (20 listopada) – Iwaśki; środa (21 listopada) – Marcinowo; czwartek (22 listopada) – Zanie; piątek (23 listopada) – Zaborowo i Mikołajki, sobota (24 listopada) – Milewo.
 13. W tym tygodniu odbędzie zbiórka pieniędzy na kontynuację budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową. W wyznaczony dzień będę odwiedzał parafian jednej miejscowości. Nie ma wyznaczonej wysokości składki. Jest to dobrowolna ofiara każdej rodziny na kontynuację budowy. Chciałbym podać porządek odwiedzin w tym tygodniu:
  poniedziałek (19 listopada) – Piętki, część III (bloki oraz domy bliźniacze) od godz. 9:00;
  wtorek (20 listopada) od godz. 15:00 – Kalinowo, ul. Osiedlowa 10 i 12;
  środa (21 listopada) od godz. 15:00 – Kalinowo, ul. Osiedlowa 14;
  czwartek (22 listopada) od godz. 15:00 – Kalinowo, ul. Osiedlowa 16 i 18;
  piątek (23 listopada) od godz. 15:00 – Kalinowo, ul. Osiedlowa 20;
  poniedziałek (26 listopada) od godz. 15:00 – Kalinowo, ul. Szkolna i ul. Osiedlowa – domy jednorodzinne.