2018.12.02 – Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
 2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
 3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 7:00. Do udziału w Roratach zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych.
 4. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe, rekolekcje adwentowe, które w naszej parafii rozpoczynają się już dzisiaj.
 5. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Krzyżewo za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Maże o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie młodzież, która 17 listopada 2018 r. otrzymała Sakrament Bierzmowania.
 7. W poniedziałek, 3 grudnia, przypada wspomnienie św. Franciszka Ksawerego (1506-1552), prezbitera.
 8. We wtorek, 4 grudnia, przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszam do udziału we Mszach Świętych oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.
 9. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w środy o godz. 18:00.
 10. W środę, 5 grudnia, o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. w intencji próśb i podziękowań nowenny.
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
 12. W pierwszy czwartek miesiąca, 6 grudnia, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do sakramentalnego małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży o dobre rozeznanie swojego powołania. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:00 i potrwa do godz. 18:00. Tego dnia, od godz. 9:00, będę odwiedzał chorych z pierwszego piątku miesiąca.
 13. W piątek, 7 grudnia, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po każdej Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszam szczególnie członków wspólnoty Rodziny Serca Jezusowego. Odwiedziny chorych będą w czwartek, 6 grudnia, i rozpoczną się od godz. 9:00.
 14. W piątek, 7 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie św. Ambrożego (ok. 340-397), biskupa Mediolanu i jednego z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patrona pszczelarzy.
 15. W sobotę, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza Święta ku czci Matki Bożej o godz. 7:00.
 16. W sobotę, 8 grudnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 2 Niedzieli Adwentu.
 17. W przyszłą niedzielę, 9 grudnia, po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II i III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii. Poświęcenie medalików dla dzieci z klas III.
 18. Za tydzień, w niedzielę 9 grudnia, zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego.
 19. Pan Organista kontynuuje rozwożenie opłatków na stół wigilijny do wszystkich rodzin naszej parafii. Ofiary, jakie złożycie na jego ręce niech będą wyrazem naszej życzliwości i wdzięczności za jego posługę w naszej parafii. Chciałbym podać porządek rozwożenia opłatków wigilijnych w tym tygodniu od godz. 9:00: środa (5 grudnia) – Długie, czwartek (6 grudnia) – Grądzkie Ełckie, piątek (7 grudnia) – Kalinowo: ul. Polna, ul. Mazurska, ul. Sportowa, sobota (8 grudnia) – Kalinowo osiedle (bloki nr 14, 16, 18, 20).
 20. W tym tygodniu będę kontynuował odwiedziny w rodzinach naszej parafii, aby zbierać pieniądze na wykończenie budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową. W wyznaczony dzień będę odwiedzał parafian jednej miejscowości. Nie ma wyznaczonej wysokości składki. Jest to dobrowolna ofiara każdej rodziny na kontynuację budowy. Chciałbym podać porządek odwiedzin w tym tygodniu: środa (5 grudnia) od godz. 13:00 – Kalinowo, ul. Polna i ul. Sportowa (początek od rodziny Raczkowskich).