2018.12.09 – Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

 1. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania jest udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 7:00. Jeszcze raz zachęcam, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci, młodzież oraz dorośli. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II i III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii. Poświęcenie medalików dla dzieci z klas III.
 3. Dzisiejsza składka do puszek przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego.
 4. W środę, 12 grudnia, o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. w intencji próśb i podziękowań nowenny.
 5. W czwartek, 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji (283-304), dziewicy, męczennicy, patronki ociemniałych.
 6. W piątek, 14 grudnia, przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża (1542-1591), prezbitera, karmelity, hiszpańskiego poety, jednego z największych mistyków Kościoła.
 7. W sobotę, 15 grudnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 3 Niedzieli Adwentu.
 8. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI, VII i VIII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 9. Za tydzień, w niedzielę 16 grudnia, będziemy zbierać ofiary na tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
 10. Pan Organista kontynuuje rozwożenie opłatków na stół wigilijny do wszystkich rodzin naszej parafii. Ofiary, jakie złożycie na jego ręce niech będą wyrazem naszej życzliwości i wdzięczności za jego posługę w naszej parafii. Chciałbym podać porządek rozwożenia opłatków wigilijnych w tym tygodniu od godz. 9:00: poniedziałek (10 grudnia) – Kalinowo: ul. Osiedlowa, ul. Szkolna, ul. M. Konopnickiej; wtorek (11 grudnia) – Kalinowo: ul. Kajki, ul. Ogrodowa, ul. Kwiatowa.
 11. W tym tygodniu będę kontynuował odwiedziny w rodzinach naszej parafii, aby zbierać pieniądze na wykończenie budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową. W wyznaczony dzień będę odwiedzał parafian jednej miejscowości. Nie ma wyznaczonej wysokości składki. Jest to dobrowolna ofiara każdej rodziny na kontynuację budowy. Chciałbym podać porządek odwiedzin w tym tygodniu: czwartek (13 grudnia) od godz. 14:00 – Kalinowo, ul. Kajki (początek od rodziny Maksimczyk).