2018.12.16 – Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu Gaudete

 1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
 2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszam do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.
 3. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, celebrowanych od poniedziałku do soboty o godz. 7:00.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI, VII i VIII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. Dzisiaj zbieramy ofiary na tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
 6. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 17 grudnia, zapraszam wszystkich członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego.
 7. W środę, 19 grudnia, o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. w intencji próśb i podziękowań nowenny.
 8. W czwartek, 20 grudnia, od godz. 10:00 będę odwiedzał chorych naszej parafii z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii.
 9. W sobotę, 22 grudnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 4 Niedzieli Adwentu.
 10. W przyszłą niedzielę, 23 grudnia, będziemy zbierać ofiary na prace wykończeniowe budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową. Potrzeby materialne są duże związane z wyposażeniem dużej sali parafialnej z pomieszczeniem kuchennym: zakup opraw oświetleniowych, gniazdek i włączników elektrycznych, krzeseł oraz stołów. Zapraszam do szczególnej hojności na ten cel.
 11. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty i pojednania. Spowiedź św. w dni od poniedziałku do soboty od godz. 6:30. Dodatkowo w piątek (21 grudnia), w sobotę (22 grudnia) oraz w poniedziałek (24 grudnia) o godz. 8:00.
 12. Pan Organista dziękuje za serdeczne przyjęcie oraz za ofiary jakie złożyliście na jego ręce podczas rozwożenia opłatków wigilijnych do rodzin naszej parafii.