2018.12.23 – Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu

 1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
 2. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Maże za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Milewo o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 3. Dzisiaj zbieramy ofiary na prace wykończeniowe budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową. Potrzeby materialne są duże związane z wyposażeniem dużej sali parafialnej z pomieszczeniem kuchennym: zakup opraw oświetleniowych, gniazdek i włączników elektrycznych, krzeseł oraz stołów. Zapraszam do szczególnej hojności na ten cel.
 4. Zapraszam do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 7:00 oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź przedświąteczna jutro o godz. 8:00.
 5. Tradycją minionych lat od jutrzejszego poranka zapłonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach na wigilijnym stole.
 6. Zachęcam do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. W naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy zapalenie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 7. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią modlitewną obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas żyli.
 8. Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszam o godz. 22:00 i o godz. 24:00.
 9. We wtorek, w uroczystość Bożego Narodzenia, 25 grudnia, Msze św.: godz. 10:00 i godz. 12:00. W pierwszy dzień świąt zbieramy tacę na prace wykończeniowe budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową. Potrzeby materialne są duże związane z wyposażeniem dużej sali parafialnej z pomieszczeniem kuchennym: zakup opraw oświetleniowych, gniazdek i włączników elektrycznych, krzeseł oraz stołów. Zapraszam do szczególnej hojności na ten cel.
 10. W środę, 26 grudnia, II Dzień Narodzenia Pańskiego, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. Tego dnia zbieramy tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 11. W czwartek, 27 grudnia, w Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino i podaje się wiernym do spożycia ku czci św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
 12. W piątek, 28 grudnia, przypada Święto Świętych Młodzianków, dzieci okrutnie zamordowanych z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.
 13. W piątek, 28 grudnia, zapraszam młodzież bierzmowaną, młodzież kandydującą do sakramentu bierzmowania, ich rodziców oraz dorosłych na nabożeństwo adoracyjne o godz. 18:00.
 14. W sobotę, 29 grudnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z Niedzieli Świętej Rodziny.
 15. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia, w Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, zapraszam małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie na każdej Mszy Świętej. Błogosławieństwo dzieci wraz z rodzicami po Mszy Świętej o godz. 12:00.
 16. W niedzielę, 30 grudnia, przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na Ninę. Nina cierpi na dysplazję metatropiczną, bardzo rzadką chorobę genetyczną. Dysplazja metatropiczna jest zaburzeniem szkieletowym i neurologicznym charakteryzującym się niskim wzrostem z nieprawidłowościami szkieletowymi i tonem hipotonicznym (bardzo słabe mięśnie całego ciała). Istnieje tylko 100 przypadków z dysplazją metatropiczną w całej historii medycyny, około 30 obecnie żyjących. Problemy szkieletowe związane z dysplazją metatropiczną obejmują nieprawidłową krzywiznę kręgosłupa zwaną kifoskoliozą. Inne problemy szkieletowe to deformacje stawów zwane przykurczami, które ograniczają ruch stawów w barkach, łokciach, biodrach i kolanach. To są bardzo bolesne objawy. Nina ma 9 miesięcy. Niestety nie jest w stanie siedzieć, pełzać, a nawet leżeć na brzuszku.
 17. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia, zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Ekonomicznej na spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się o godz. 15:00.