2019.01.06 – Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Uroczystość Objawienia Pańskiego

 1. Drodzy bracia i siostry, chwała Pańska objawiła się pośród nas i zawsze będzie się objawiać, aż do powtórnego przyjścia Chrystusa. W rytmie i wydarzeniach czasu, wspominamy i przeżywamy tajemnice zbawienia. Centrum całego roku liturgicznego jest Święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, które osiąga szczyt w Niedzielę Zmartwychwstania. W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzili 21 kwietnia. W każdą niedzielę – Paschę tygodnia, Kościół święty uobecnia wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni: Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post jest w tym roku 6 marca. Wniebowstąpienie Pańskie 2 czerwca. Zesłanie Ducha Świętego 9 czerwca. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 20 czerwca. W dniu 1 grudnia przypada 1 Niedziela Adwentu. Równocześnie w święta Matki Bożej, Apostołów, świętych i we Wspomnienie Wiernych Zmarłych, Kościół pielgrzymujący na ziemi głosi Paschę swojego Pana. Chrystusowi, który był, który jest i który przychodzi, Panu czasu i historii, niech będzie wieczna chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen.
 2. Zgodnie z dawnym zwyczajem dzisiaj zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Dzisiaj błogosławimy również wodę do pokropienia wiernych i ich mieszkań podczas wizyty duszpasterskiej.
 3. W środę, 9 stycznia, Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 4. W sobotę, 12 stycznia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. ze Święta Chrztu Pańskiego.
 5. Za tydzień w niedzielę, 13 stycznia, Święto Chrztu Pańskiego oraz zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.
 6. W przyszłą niedzielę, 13 stycznia, po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II i III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 7. W najbliższą niedzielę, 13 stycznia, taca na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Ełckiej.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy numer naszego diecezjalnego miesięcznika MARTYRIA.
 9. W tym tygodniu rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Pragnę odwiedzić moich Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej parafii. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na remont naszego kościoła (odnowienie malatury w prezbiterium oraz remont zakrystii).
 • 9 stycznia (środa) – Zaborowo – od godz. 9:00
 • 10 stycznia (czwartek) – Mikołajki – od godz. 9:00
 • 14 stycznia (poniedziałek) – Zanie – od godz. 9:00