2019.01.13 – Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II i III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 3. Dzisiaj zbieramy tacę na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Ełckiej.
 4. W środę, 16 stycznia, Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 5. W czwartek, 17 stycznia, wspomnienie św. Antoniego (1195-1231), opata, egipskiego pustelnika.
 6. W czwartek, 17 stycznia, rozpoczynają się 34 Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
 7. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek, 18 stycznia, rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 8. W sobotę, 19 stycznia, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara (1842-1924), biskupa przemyskiego, założyciela Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.
 9. W sobotę, 19 stycznia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 2 Niedzieli Zwykłej.
 10. W przyszłą niedzielę, 20 stycznia, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI, VII i VIII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 11. W najbliższą niedzielę, 20 stycznia, będziemy zbierać ofiary na tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
 12. W minionym tygodniu rozpoczęła się w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Pragnę odwiedzić moich Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej parafii. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na remont naszego kościoła (odnowienie malatury w prezbiterium oraz remont zakrystii).

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:

14 stycznia (poniedziałek) – Zanie – od godz. 9:00;
15 stycznia (wtorek) – Iwaśki – od godz. 9:00;
16 stycznia (środa) – Dorsze – od godz. 9:00;
17 stycznia (czwartek) – Skomętno Wielkie – od godz. 9:00 (zamiana);
18 stycznia (piątek) – Marcinowo – od godz. 9:00 (zamiana);
22 stycznia (wtorek) – Długie – od godz. 9:00;