2019.01.20 – Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Zwykła

 1. Eucharystia, którą sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza Jezusa Chrystusa. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.
 2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszam do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
 3. Rozpoczął się okres ferii zimowych. Zachęcam rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI, VII i VIII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. Dzisiaj zbieramy ofiary na tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
 6. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składam najserdeczniejsze życzenia i zapraszam do modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.
 7. W poniedziałek, 21 stycznia, wspomnienie św. Agnieszki (291-304), dziewicy, męczennicy, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu.
 8. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 21 stycznia, zapraszam członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego.
 9. W środę, 23 stycznia, Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 10. W czwartek, 24 stycznia, wspomnienie św. Franciszka Salezego (1567-1622), biskupa Genewy w Szwajcarii, gorliwego misjonarza zabiegającego o nawrócenie protestantów, propagatora życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.
 11. W piątek, 25 stycznia, Święto Nawrócenia św. Pawła, nawróconego prześladowcy pierwszych chrześcijan, gorliwego głosiciela Ewangelii wśród pogan.
 12. W sobotę, 26 stycznia, wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa (I w.), towarzyszy wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupów i męczenników za wiarę.
 13. W sobotę, 26 stycznia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 3 Niedzieli Zwykłej.
 14. W najbliższą niedzielę, 27 stycznia, będziemy zbierać ofiary na prace wykończeniowe budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową. Potrzeby materialne są duże związane z wyposażeniem dużej sali parafialnej z pomieszczeniem kuchennym: zakup opraw oświetleniowych, gniazdek i włączników elektrycznych, krzeseł oraz stołów.
 15. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Pragnę odwiedzić moich Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej parafii. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na remont naszego kościoła (odnowienie malatury w prezbiterium oraz remont zakrystii).

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:

22 stycznia (wtorek) – Długie – od godz. 9:00;
23 stycznia (środa) – Grądzkie Ełckie – od godz. 9:00;
24 stycznia (czwartek) – Krzyżewo – od godz. 9:00;
25 stycznia (piątek) – Maże – od godz. 9:00;
28 stycznia (poniedziałek) – Milewo, część I (kolonie i wieś; od Państwa Paszkowskich do Państwa Zimińskich) – od godz. 9:00.