2019.01.27 – Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Zwykła

 1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
 2. Dzisiaj zbieramy ofiary na tacę na prace wykończeniowe budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową. Potrzeby materialne są duże związane z wyposażeniem dużej sali parafialnej z pomieszczeniem kuchennym: zakup opraw oświetleniowych, gniazdek i włączników elektrycznych, krzeseł oraz stołów.
 3. W poniedziałek, 28 stycznia, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu (1225-1274), prezbitera, Doktora Kościoła, dominikanina, jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich.
 4. W środę, 30 stycznia, Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 5. W czwartek, 31 stycznia, wspomnienie św. Jana Bosko (1815-1888), włoskiego kapłana, apostoła młodzieży, założyciela zgromadzeń salezjańskich.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota oraz niedziela miesiąca.
 7. W piątek, 1 lutego, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po każdej Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszam szczególnie członków wspólnoty Rodziny Serca Jezusowego. Odwiedziny chorych rozpoczną się od godz. 9:00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 lutego, uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 9. W sobotę, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszym kościele o godz. 7:30 i 10:00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszam do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych.
 10. W sobotę, 2 lutego, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 4 Niedzieli Zwykłej.
 11. Tego dnia o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, na które serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 12. W przyszłą niedzielę, 3 lutego, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wypominkową.
 13. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Pragnę odwiedzić moich Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej parafii. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na remont naszego kościoła (odnowienie malatury w prezbiterium oraz remont zakrystii).

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:

28 stycznia (poniedziałek) – Milewo, część I (kolonie i wieś; od Państwa Paszkowskich do Państwa Zimińskich) – od godz. 9:00;
29 stycznia (wtorek) – Milewo, część III, osiedle bloki – od godz. 9:00;
30 stycznia (środa) – Milewo, część II (kolonie i wieś; od P. Wojtulewicz do P. Surażyńskich) – od godz. 9:00;
31 stycznia (czwartek) – Piętki, część I, wieś – od godz. 9:00;
4 lutego (poniedziałek) – Piętki, część II, osiedle bloki – od godz. 9:00;
5 lutego (wtorek) – Piętki, część III, bloki oraz domy bliźniacze – od godz. 9:00.