2019.02.03 – Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Zwykła

  1. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Milewo za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości DORSZE o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
  2. We wtorek, 5 lutego, wspomnienie św. Agaty (ok. 235-251), dziewicy i męczennicy z Katanii na Sycylii, patronki kobiet karmiących i w chorobach piersi. We wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej o godz. 7:30 pobłogosławimy chleb.
  3. W środę, 6 lutego, wspomnienie św. Pawła Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwszych męczenników na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowanych w Nagasaki w Japonii.
  4. W środę, 6 lutego, Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
  6. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 lutego, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do sakramentalnego małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży o dobre rozeznanie swojego powołania. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:30 i potrwa do godz. 18:00.
  7. W sobotę, 9 lutego, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 5 Niedzieli Zwykłej.
  8. W przyszłą niedzielę, 10 lutego, po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii. Poświęcenie świec dla dzieci z klas III.
  9. W przyszły poniedziałek, 11 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie proszę o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 10:00.
  10. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Pragnę odwiedzić moich Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej parafii. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na remont naszego kościoła (odnowienie malatury w prezbiterium oraz remont zakrystii).

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:

4 lutego (poniedziałek) – Piętki, część II, osiedle bloki – od godz. 9:00;

5 lutego (wtorek) – Piętki, część III, bloki oraz domy bliźniacze – od godz. 9:00;

6 lutego (środa) – Kalinowo, ul. Osiedlowa 10 – od godz. 15:00;

7 lutego (czwartek) – Kalinowo, ul. Osiedlowa 12 – od godz. 15:00;

8 lutego (piątek) – Kalinowo, ul. Osiedlowa 14 – od godz. 15:00;

11 lutego (poniedziałek) – Kalinowo, ul. Osiedlowa 16 – od godz. 15:00.