2019.02.10 – Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii. Poświęcenie świec dla dzieci z klas III.
  2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta z udziałem osób chorych i cierpiących, w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnych zostanie odprawiona o godz. 10:00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
  3. W środę, 13 lutego, Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
  4. W czwartek, 14 lutego, Święto św. Cyryla (827-869), mnicha, i św. Metodego (815-885), biskupa, patronów Europy, misjonarzy Księstwa Wielkomorawskiego i Rusi Kijowskiej.
  5. W sobotę, 16 lutego, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 6 Niedzieli Zwykłej.
  6. W przyszłą niedzielę, 17 lutego, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI, VII i VIII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  7. W następną niedzielę, 17 lutego, będziemy zbierać tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
  8. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Pragnę odwiedzić moich Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej parafii. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na remont naszego kościoła (odnowienie malatury w prezbiterium oraz remont zakrystii).

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:

11 lutego (poniedziałek) – Kalinowo, ul. Osiedlowa 16 – od godz. 15:00;

12 lutego (wtorek) – Kalinowo, ul. Osiedlowa 18 – od godz. 15:00;

13 lutego (środa) – Kalinowo, ul. Osiedlowa 20 – od godz. 15:00;

14 lutego (czwartek) – Kalinowo, ul. Szkolna i ul. Osiedlowa (domy jednorodzinne) – od godz. 14:00;

15 lutego (piątek) – Kalinowo, ul. ul. Polna i ul. Sportowa (początek od rodziny Raczkowskich) – od godz. 11:00;

18 lutego (poniedziałek) – Kalinowo, ul. M. Konopnickiej (początek od rodziny Imko) – od godz. 13:00.