2019.02.17 – Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI, VII i VIII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  2. Dzisiaj zbieramy tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
  3. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 18 lutego, zapraszam członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego.
  4. W środę, 20 lutego, Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
  5. W piątek, 22 lutego, Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Podczas Mszy Świętej o godz. 7:30 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża Franciszka.
  6. W sobotę, 23 lutego, wspomnienie św. Polikarpa (ok. 69-155), męczennika, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.
  7. W sobotę, 23 lutego, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 7 Niedzieli Zwykłej.
  8. W przyszłą niedzielę, 24 lutego, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II i III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
  9. W następną niedzielę, 24 lutego, będziemy zbierać ofiary na prace wykończeniowe budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową. Potrzeby materialne są duże związane z wyposażeniem dużej sali parafialnej z pomieszczeniem kuchennym: zakup opraw oświetleniowych, gniazdek i włączników elektrycznych, krzeseł oraz stołów.
  10. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Pragnę odwiedzić moich Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej parafii. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na remont naszego kościoła (odnowienie malatury w prezbiterium oraz remont zakrystii).

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:

18 lutego (poniedziałek) – Kalinowo, ul. M. Konopnickiej (początek od rodziny Imko) – od godz. 13:00;

19 lutego (wtorek) – Kalinowo, ul. M. Kajki (początek od rodziny Maksimczyk) – od godz. 13:00;

20 lutego (środa) – Kalinowo, ul. Mazurska (prawa strona od Państwa Jaworowskich do P. Dobrydnio-Drozd) – od godz. 13:00;

21 lutego (czwartek) – Kalinowo, ul. Mazurska (od Pani Koncewicz do dawnego sklepu hurtowni, a następnie od Państwa Puczyłowskich do p. Dariusza Kuprewicz) – od godz. 13:00;

22 lutego (piątek) – Kalinowo, ul. Kwiatowa i ul. Ogrodowa – od godz. 15:00.