2019.02.24 – Ogłoszenia duszpasterskie

7 Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Dorsze za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Iwaśki o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II i III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 3. Dzisiaj zbieramy ofiary na prace wykończeniowe budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową. Potrzeby materialne są duże związane z wyposażeniem dużej sali parafialnej z pomieszczeniem kuchennym: zakup opraw oświetleniowych, gniazdek i włączników elektrycznych, krzeseł oraz stołów.
 4. W środę, 27 lutego, Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 5. W piątek, 1 marca, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po każdej Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszam szczególnie członków wspólnoty Rodziny Serca Jezusowego. Odwiedziny chorych rozpoczną się od godz. 9:00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 marca, uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 7. W sobotę, 2 marca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 8 Niedzieli Zwykłej.
 8. Tego dnia o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, na które serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 9. W przyszłą niedzielę, 3 marca, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wypominkową.
 10. W przyszłą niedzielę, 3 marca, zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Ekonomicznej na spotkanie do sali parafialnej, które rozpocznie się o godz. 14:00.
 11. Bardzo proszę o przyniesienie do kościoła palm, które zostały poświęcone w Niedzielę Palmową w zeszłym roku. Popiół z poświęconych palm posłuży do posypania głów w Środę Popielcową.