2019.03.03 – Ogłoszenia duszpasterskie

8 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu i wyzwolenia z innych nałogów (3 – 9 marzec). To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
 2. Dzisiaj zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Ekonomicznej na spotkanie do sali parafialnej, które rozpocznie się o godz. 14:00.
 3. W poniedziałek, 4 marca, Święto św. Kazimierza Królewicza (1458-1484), głównego patrona Litwy i młodzieży litewskiej.
 4. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 10:00 i 18:00. Zachęcam Was do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominam, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.
 5. Od Środy Popielcowej do 1 Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi.
 6. W środę, 6 marca, Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 marca, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do sakramentalnego małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży o dobre rozeznanie swojego powołania. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:30 i potrwa do godz. 18:00.
 8. Od piątku, 8 marca, rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszam o godz. 17:30. A w przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich Żali. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będą sprawowane w tym roku w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00. Zachęcam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież do sakramentu bierzmowania do czynnego udziału w tych nabożeństwach.
 9. W piątek, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w intencji kobiet zapraszam podczas wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00.
 10. W sobotę, 9 marca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 1 Niedzieli Wielkiego Postu.
 11. W przyszłą niedzielę, 10 marca, po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii. Poświęcenie książeczek do modlitwy dla dzieci z klas III.
 12. W następną niedzielę, 10 marca, taca na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Ełckiej.
 13. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w 2 Niedzielę Wielkiego Postu, 16 marca, i będą trwały do środy, 20 marca włącznie.
 14. Bardzo proszę o przyniesienie do kościoła palm, które zostały poświęcone w Niedzielę Palmową w zeszłym roku. Popiół z poświęconych palm posłuży do posypania głów w Środę Popielcową.