2019.03.10 – Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Wielkiego Postu

 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
 2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 17:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:00. Zachęcam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież do sakramentu bierzmowania do czynnego udziału w tych nabożeństwach.
 3. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Iwaśki za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Marcinowo o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii. Poświęcenie książeczek do modlitwy dla dzieci z klas III.
 5. Dzisiaj zbieramy tacę na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Ełckiej.
 6. W środę, 13 marca, przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godz. 7:30 i 18:00.
 7. W środę, 13 marca, Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 8. W sobotę, 16 marca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 2 Niedzieli Wielkiego Postu.
 9. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 17 marca. Nauki wygłosi dla nas o. Piotr Frosztęga, karmelita bosy z Mińska.
 10. W przyszłą niedzielę, 17 marca, po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI, VII i VIII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 11. W następną niedzielę, 17 marca, przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
 12. Dnia 25 marca, poniedziałek, będziemy świętować uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje adopcji duchowej znajdują się na stoliku pod chórem.