2019.03.17 – Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj rozpoczynamy tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Nauki wygłosi dla nas o. Piotr Frosztęga, karmelita bosy z Mińska. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
 3. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 17:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:00. Zachęcam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież do sakramentu bierzmowania do czynnego udziału w tych nabożeństwach.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI, VII i VIII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 18 marca, zapraszam członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego.
 6. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 10:00, 11:30 i 18:00.
 7. W środę, 20 marca, Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 8. W sobotę, 23 marca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 3 Niedzieli Wielkiego Postu.
 9. W przyszłą niedzielę, 24 marca, po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II i III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 10. W następną niedzielę, 24 marca, będziemy zbierać składkę na tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
 11. Katechetyczne przygotowanie do zawarcia małżeństwa rozpoczniemy w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kalinowie, w niedzielę 24 marca 2019 r. o godz. 14:30, Obrzędem błogosławieństwa narzeczonych. Katechezy przedmałżeńskie obejmują cztery spotkania w sali nowego domu parafialnego (wejście obok kaplicy pogrzebowej). Oprócz katechez narzeczeni biorą udział w trzech spotkaniach w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego. Zapisu na katechezy należy dokonać osobiście, bezpośrednio przed rozpoczęciem katechez.
 12. Dnia 25 marca, poniedziałek, będziemy świętować uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje adopcji duchowej znajdują się na stoliku pod chórem.
 13. Akcja „Komórka na misje”. Szafki, szuflady i pudła z drobiazgami to najczęstsze miejsca, gdzie trafiają zużyte i niepotrzebne telefony komórkowe. Niekiedy stare telefony komórkowe trafiają do kosza, a wtedy stanowią odpad niebezpieczny dla środowiska naturalnego. A przecież niepotrzebne już telefony komórkowe mogą zostać przekazane potrzebującym. Księża Werbiści prowadzą akcję zbierania komórek dla misji. Przesłany telefon (najlepiej z baterią) jest odnawiany i wtedy trafia do jednego z krajów rozwijających się. W ten sposób ułatwiamy komunikację osób tam zamieszkałych. Jeżeli komórka nie nadaje się do użycia jest poddawana recyklingowi i wtedy firma zajmująca się taką działalnością przekazuje pieniądze Zgromadzeniu Księży Werbistów, a następnie środki są przeznaczane na wsparcie dla misji. Przygotowane zostało pudło z napisem „Komórka na misje”, gdzie można zostawić stare bądź zużyte telefony komórkowe. W ten sposób możemy okazać wsparcie dla misji.
 14. Nowenna Pompejańska nazywana jest też nowenną „nie do odparcia”, ponieważ Matka Boża złożyła obietnicę, że każdy, kto przez 54 dni odmówi różaniec, prosząc o konkretną łaskę – otrzyma ją. Nowenna to dziewięciodniowe nabożeństwo odmawiane zazwyczaj w jednej konkretnej intencji. Nowenna pompejańska jest specyficzną modlitwą, bo składa się z sześciu nowenn. Nowenna pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części różańca świętego (radosną, bolesną i chwalebną) w jednej tylko intencji. Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z tajemnicami światła. W naszej parafii nowennę tę rozpoczniemy 24 kwietnia.
 15. Bardzo proszę o zebranie ofiar w każdej miejscowości naszej parafii na świąteczną dekorację oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego.