2019.03.24 – Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zapraszam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30 oraz Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17:00. Zachęcam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież do sakramentu bierzmowania do czynnego udziału w tych nabożeństwach.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II i III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 3. Dzisiaj zbieramy składkę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
 4. W poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje adopcji duchowej znajdują się na stoliku pod chórem.
 5. W środę, 27 marca, Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 6. W sobotę, 30 marca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 4 Niedzieli Wielkiego Postu.
 7. W przyszłą niedzielę, 31 marca, będziemy zbierać ofiary na prace wykończeniowe budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową.
 8. Katechetyczne przygotowanie do zawarcia małżeństwa rozpoczynamy dzisiaj o godz. 14:30 w kościele parafialnym „Obrzędem błogosławieństwa narzeczonych”. Katechezy przedmałżeńskie obejmują cztery spotkania w sali nowego domu parafialnego (wejście obok kaplicy pogrzebowej). Oprócz katechez narzeczeni biorą udział w trzech spotkaniach w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego. Zapisu na katechezy należy dokonać osobiście, bezpośrednio przed rozpoczęciem katechez.
 9. Akcja „Komórka na misje”. Szafki, szuflady i pudła z drobiazgami to najczęstsze miejsca, gdzie trafiają zużyte i niepotrzebne telefony komórkowe. Niekiedy stare telefony komórkowe trafiają do kosza, a wtedy stanowią odpad niebezpieczny dla środowiska naturalnego. A przecież niepotrzebne już telefony komórkowe mogą zostać przekazane potrzebującym. Księża Werbiści prowadzą akcję zbierania komórek dla misji. Przesłany telefon (najlepiej z baterią) jest odnawiany i wtedy trafia do jednego z krajów rozwijających się. W ten sposób ułatwiamy komunikację osób tam zamieszkałych. Jeżeli komórka nie nadaje się do użycia jest poddawana recyklingowi i wtedy firma zajmująca się taką działalnością przekazuje pieniądze Zgromadzeniu Księży Werbistów, a następnie środki są przeznaczane na wsparcie dla misji. Przygotowane zostało pudło z napisem „Komórka na misje”, gdzie można zostawić stare bądź zużyte telefony komórkowe. W ten sposób możemy okazać wsparcie dla misji.
 10. Nowenna Pompejańska nazywana jest też nowenną „nie do odparcia”, ponieważ Matka Boża złożyła obietnicę, że każdy, kto przez 54 dni odmówi różaniec, prosząc o konkretną łaskę – otrzyma ją. Nowenna to dziewięciodniowe nabożeństwo odmawiane zazwyczaj w jednej konkretnej intencji. Nowenna pompejańska jest specyficzną modlitwą, bo składa się z sześciu nowenn. Nowenna pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części różańca świętego (radosną, bolesną i chwalebną) w jednej tylko intencji. Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z tajemnicami światła. W naszej parafii nowennę tę rozpoczniemy 24 kwietnia.
 11. Bardzo proszę o zebranie ofiar w każdej miejscowości naszej parafii na świąteczną dekorację oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego.