2019.03.31 – Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zapraszam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30 oraz Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17:00. Zachęcam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież do sakramentu bierzmowania do czynnego udziału w tych nabożeństwach.
 2. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Marcinowo za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Piętki o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 3. Dzisiaj o godz. 14:00 kolejna katecheza przedmałżeńska w sali nowego domu parafialnego (wejście obok kaplicy pogrzebowej).
 4. Dzisiaj zbieramy ofiary na prace wykończeniowe budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową.
 5. W środę, 3 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca, 4 kwietnia, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do sakramentalnego małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży o dobre rozeznanie swojego powołania. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:30 i będzie trwała do godz. 18:00. Tego dnia będą odwiedziny chorych od godz. 9:00.
 7. W piątek, 5 kwietnia, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po każdej Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszam szczególnie członków wspólnoty Rodziny Serca Jezusowego. Odwiedziny chorych w czwartek, 4 kwietnia, od godz. 9:00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 kwietnia, uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 9. W sobotę, 6 kwietnia, o godz. 13:00 odbędzie się egzamin dopuszczający do Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klasy III a. Na egzamin dzieci przychodzą wraz z rodzicami.
 10. W sobotę, 6 kwietnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 5 Niedzieli Wielkiego Postu.
 11. Tego dnia o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, na które serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 12. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wypominkową.
 13. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 14. Rodzice Niny przesłali do nas list: „Udało się! 31 stycznia tego roku odwiedziliśmy z Niną Amerykę. Po konsultacji z Doktorem Mackenzi dowiedzieliśmy się, że nasza córka potrzebuje operacji, która postawi ją na nogi. Operacja będzie polegała na wczepieniu specjalnych szyn w kręgosłup Niny, które będą rosły razem z nią. Dostaliśmy również specjalistyczne krzesełko i wózek, aby nasza pociecha mogła wygodnie siedzieć, jeść przy stole i bawić się. Z całego serca pragniemy podziękować parafianom Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kalinowie oraz wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie finansowe oraz modlitwę za Ninkę. Dzięki Wam jesteśmy pewni, że istnieją dobrzy ludzie, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Otrzymana od Państwa kwota pieniędzy ułatwi nam dalsze kosztowne leczenie oraz rehabilitację naszego dziecka. Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc, modlitwę, wsparcie, szczodry gest, okazane serce i wrażliwość. Serdeczne Bóg zapłać!”
 15. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na dalsze leczenie dwunastomiesięcznej Niny.
 16. Nowenna Pompejańska nazywana jest też nowenną „nie do odparcia”, ponieważ Matka Boża złożyła obietnicę, że każdy, kto przez 54 dni odmówi różaniec, prosząc o konkretną łaskę – otrzyma ją. Nowenna to dziewięciodniowe nabożeństwo odmawiane zazwyczaj w jednej konkretnej intencji. Nowenna pompejańska jest specyficzną modlitwą, bo składa się z sześciu nowenn. Nowenna pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części różańca świętego (radosną, bolesną i chwalebną) w jednej tylko intencji. Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z tajemnicami światła. W naszej parafii nowennę tę rozpoczniemy 24 kwietnia.
 17. Bardzo proszę o zebranie ofiar w każdej miejscowości naszej parafii na świąteczną dekorację oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego.