2019.04.28 – Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Wielkanocy

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas. Taca na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji. O godz. 15:00 rozpocznie się suma odpustowa w Sanktuarium Diecezjalnym Bożego Miłosierdzia w Ełku (parafia Chrystusa Sługi na osiedlu Konieczki).
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 3. W poniedziałek, 29 kwietnia, Święto św. Katarzyny Sieneńskiej (1347-1380), dziewicy, Doktora Kościoła, patronki Europy.
 4. We wtorek, 30 kwietnia, Uroczystość św. Wojciecha, biskupa, męczennika, benedyktyna, misjonarza Prusów, głównego patrona Polski oraz patrona Diecezji Ełckiej.
 5. W poniedziałek, 30 kwietnia, będziemy obchodzić Diecezjalną Uroczystość Świętowojciechową połączoną z imieninami pasterza naszej diecezji, Księdza Biskupa Jerzego Mazura. Uroczystości rozpoczną się o godz. 17:00 nabożeństwem Nieszporów w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Po Nieszporach wyruszy procesja z relikwiami św. Wojciecha do Katedry Ełckiej św. Wojciecha, gdzie o godz. 18:00, pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza, będzie sprawowana uroczysta Msza święta.
 6. Od środy, 1 maja rozpoczynam codzienne nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedziele i w uroczystości po Mszy św. o godz. 10:00 oraz w rodzinach, przy przydrożnych krzyżach, kapliczkach.
 7. W środę, 1 maja, Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 8. W czwartek, 2 maja, przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa Aleksandrii, Doktora Kościoła, obrońcy dogmatów wiary.
 9. W pierwszy czwartek miesiąca, 2 maja, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do sakramentalnego małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży o dobre rozeznanie swojego powołania. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:30 i będzie trwała do godz. 17:30. Tego dnia będą odwiedziny chorych od godz. 9:00.
 10. W piątek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszam o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11. W piątek, 3 maja, o godz. 15:30 dzieci pierwszokomunijne po raz pierwszy przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania, a także ich rodzice, rodzeństwo oraz najbliżsi.
 12. W sobotę, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, rzymskiego żołnierza i męczennika pochodzącego z terenów dzisiejszej Austrii, patrona strażaków i hutników.
 13. W sobotę, 4 maja, przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 14. W sobotę, 4 maja, podczas Mszy św. o godz. 11:00 dzieci z klas trzecich po raz pierwszy zjednoczą się z Chrystusem Eucharystycznym w Komunii św.
 15. W sobotę, 4 maja, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 3 Niedzieli Wielkanocy.
 16. Tego dnia o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, na które serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej. Nabożeństwo to będzie połączone z nowenną pompejańską.
 17. W przyszłą niedzielę, 5 maja, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wypominkową.
 18. W przyszłą niedzielę, 5 maja, zapraszam wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz wszystkich sołtysów na spotkanie do sali parafialnej, które rozpocznie się o godz. 14:00.
 19. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Sabinę Miedzianowską z Zaborowa. Polećmy ją miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…