2019.05.05 – Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkanocy

  1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
  2. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo majowe w kościele w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedziele i w uroczystości po Mszy św. o godz. 10:00. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w rodzinach, przy przydrożnych krzyżach oraz kapliczkach.
  3. Dzisiaj zapraszam wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz wszystkich sołtysów na spotkanie do sali parafialnej, które rozpocznie się o godz. 14:00.
  4. W poniedziałek, 6 maja, Święto św. Filip i św. Jakub, Apostołów Jezusa Chrystusa.
  5. W środę, 7 maja, Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
  6. W czwartek, 8 maja, przypada Uroczystość św. Stanisława (1030-1079), biskupa krakowskiego, męczennika, głównego patrona Polski, przez św. Jana Pawła II nazwanego „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.
  7. W sobotę, 11 maja, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 4 Niedzieli Wielkanocy.
  8. W przyszłą, 4 Niedzielę Wielkanocy, 12 maja, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Będzie zbierana taca na potrzeby WSD Diecezji Ełckiej.