2019.05.19 – Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkanocy

1. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszam do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 17:30, a w niedziele i w uroczystości po Mszy św. o godz. 10:00. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w rodzinach, przy przydrożnych krzyżach oraz kapliczkach.
  2. Dzisiaj przypada 25. rocznica święceń prezbiteratu ks. Alberta Interewicza, proboszcza parafii. Msza św. jubileuszowo-dziękczynna o godz. 12:00. Po niej wspólna agapa w domu parafialnym.
  3. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 20 maja, zapraszam członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego.
  4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 22 maja, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
  5. W piątek, 24 maja, przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.
  6. W sobotę, 25 maja, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 6 Niedzieli Wielkanocy.
  7. W przyszłą niedzielę, 26 maja, przypada Dzień Matki. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich nasze mamy, te żywe i te, które odeszły już do Pana po wieczną nagrodę za macierzyństwo.
  8. W następną niedzielę, 26 maja, będziemy zbierać tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.