2019.05.26 – Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Wielkanocy

 1. Zapraszam do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych od poniedziałku do piątku o godz. 17:30. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w rodzinach, przy przydrożnych krzyżach oraz kapliczkach.
 2. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Piętki za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Zaborowo o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 3. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.
 4. Dzisiaj zbieramy tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
 5. W środę, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej (1865-1939), polskiej zakonnicy, patriotki, założycielki zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
 6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 29 maja, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 7. W piątek, 31 maja, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 8. W piątek, 31 maja, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 9. W sobotę, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna (zm. ok. 165 r.), rzymskiego filozofa, obrońcy wiary, męczennika.
 10. W sobotę, 1 czerwca, przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 11. Od soboty, 1 czerwca, rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w kościele w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedziele i w uroczystości po Mszy św. o godz. 10:00. Zachęcam do wspólnej modlitwy w rodzinach, przy przydrożnych krzyżach.
 12. W sobotę, 1 czerwca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 7 Niedzieli Wielkanocy.
 13. Tego dnia o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, na które serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej. Nabożeństwo to będzie połączone z nowenną pompejańską.
 14. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wypominkową.
 15. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 16. W następną niedzielę, 2 czerwca, będziemy zbierać ofiary na prace wykończeniowe budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową.