2019.06.02 – Ogłoszenia duszpasterskie

7 Niedziela Wielkanocy

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
 2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie o godz. 17:30.
 3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godzinie 17:30 oraz w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 10:00.
 4. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Zaborowo za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Zanie o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 5. Dzisiaj zbieramy tacę na prace wykończeniowe budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową.
 6. W poniedziałek, 3 czerwca, wspomnienie św. Karola Lwangi (1860-1886), afrykańskiego wodza plemienia Nagweya i Towarzyszy, męczenników z Ugandy.
 7. W środę, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego (ok. 673-754), pierwszego biskupa misyjnego ludów germańskich, męczennika, czczony jest jako patron Niemiec.
 8. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 5 czerwca, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 9. W pierwszy czwartek miesiąca, 6 czerwca, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do sakramentalnego małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży o dobre rozeznanie swojego powołania. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:30 i będzie trwała do godz. 18:00.
 10. W piątek, 7 czerwca, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po każdej Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.
 11. W sobotę, 8 czerwca, wspomnienie św. Jadwigi (1373-1399), królowej Polski z dynastii Andegawenów, fundatorki kościołów, opiekunki studentów, założycielki fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.
 12. W sobotę, 8 czerwca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
 13. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.