2019.06.09 – Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominam jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  2. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 17:30 oraz w niedziele i uroczystości po Mszy świętej o godz. 10:00.
  3. W poniedziałek, 10 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej diecezji. Msze św. o godz. 10:00 i 18:00.
  4. We wtorek, 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby (I w.), ucznia Pana Jezusa, towarzysza wypraw misyjnych św. Pawła, nazywanego apostołem.
  5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 12 czerwca, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
  6. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w Mszach Świętych będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
  7. W piątek, 14 czerwca, wspomnienie bł. Michała Kozala (1893-1943), wychowawcy kleryków, biskupa pomocniczego gnieźnieńskiego, męczennika II wojny światowej.
  8. W sobotę, 15 czerwca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z Niedzieli Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
  9. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy.
  10. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, karmelici bosi będą zbierać ofiary przed kościołem na budowę kościoła Bożego Ciała w Mińsku.
  11. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
  12. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.