2019.06.16 – Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszam na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 17:30, a w niedziele i w uroczystości po Mszy św. o godz. 10:00. Zachęcam do wspólnej modlitwy w rodzinach, przy przydrożnych krzyżach.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. W poniedziałek, 17 czerwca, wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego (1845-1916), zakonnika, uczestnika powstania styczniowego, malarza, opiekuna biednych i bezdomnych.
 5. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 17 czerwca, zapraszam członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego.
 6. W środę, 19 czerwca, o godz. 9:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
 7. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 19 czerwca, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 8. W czwartek, 20 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. O godz. 12:00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. Bardzo proszę o przygotowanie czterech ołtarzy: ołtarz pierwszy na ul. Mazurskiej (mieszkańcy Maż), ołtarz drugi na ul. Osiedlowej (mieszkańcy z ul. Osiedlowej), ołtarz trzeci na ul. Osiedlowej (obok Banku Spółdzielczego) (młodzież kandydaci do bierzmowania – kl. VIII wraz z rodzicami), ołtarz czwarty przy figurze Matki Bożej (dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami). Bardzo proszę o zaangażowanie się w zorganizowanie i przebieg procesji. Druhów strażaków proszę o niesienie baldachimu; młodzież kandydaci do bierzmowania oraz członkinie Kółek Różańcowych o niesienie sztandarów, feretronów i chorągwi, oraz udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszam do sypania kwiatków, a chłopców pierwszokomunijnych o niesienie różańca. W tę uroczystość będziemy zbierać ofiarę na ukończenie budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową.
 9. W piątek, 21 czerwca, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
 10. W sobotę, 22 czerwca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 12 Niedzieli Zwykłej.
 11. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Zachęcam do szczególnej modlitwy za naszych ojców przez wstawiennictwo św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 12. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, będziemy zbierać ofiary do puszek na fundusz duszpasterstwa młodzieży diecezji ełckiej.
 13. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.