2019.06.23 – Ogłoszenia duszpasterskie

12 Niedziela Zwykła

 1. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszam na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 17:30, a w niedziele i w uroczystości po Mszy św. o godz. 10:00. Zachęcam do wspólnej modlitwy w rodzinach, przy przydrożnych krzyżach.
 2. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na fundusz duszpasterstwa młodzieży diecezji ełckiej.
 3. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 7:30 i 18:00.
 4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 26 czerwca, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 5. W czwartek, 27 czerwca, wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Msza św. o godz. 7:30.
 6. W czwartek, 27 czerwca, zakończenie eucharystycznej „Oktawy Bożego Ciała”. Po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w procesji dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziców. We czwartek po uroczystości Bożego Ciała błogosławi się wianki wykonane z tegorocznych kwiatów i ziół.
 7. W piątek, 28 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy celebrować o godz. 7:30 i 18:00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Z kolei w sobotę, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszam o godz. 7:30.
 9. W sobotę, 29 czerwca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 13 Niedzieli Zwykłej.
 10. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składam serdeczne życzenia i zawierzam ojców opiece św. Józefa.
 11. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.