2019.06.30 – Ogłoszenia duszpasterskie

13 Niedziela Zwykła

 1. Rozpoczynamy na dobre czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzę bezpiecznych i ubogacających dni.
 2. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Zanie za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Kalinowo ul. Polna i ul. Sportowa o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 3. W środę, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła, zwanego Didymos, o przydomku „niewierny”, patrona Indii i Portugalii.
 4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 3 lipca, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca, 4 lipca, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do sakramentalnego małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży o dobre rozeznanie swojego powołania. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:30 i będzie trwała do godz. 18:00.
 6. W piątek, 5 lipca, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po każdej Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszam szczególnie członków wspólnoty Rodziny Serca Jezusowego. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.
 7. W sobotę, 6 lipca, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej (1863-1922), dziewicy, misjonarki, założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużonej w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała miano „Matki Afryki”.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 lipca, uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 9. W sobotę, 6 lipca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 14 Niedzieli Zwykłej.
 10. Tego dnia o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, na które serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 11. W przyszłą niedzielę, 7 lipca, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wypominkową.