2019.07.14 – Ogłoszenia duszpasterskie

15 Niedziela Zwykła

  1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.
  2. W poniedziałek, 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury (1221-1274), biskupa, Doktora Kościoła, autora traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka.
  3. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 15 lipca, zapraszam członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego.
  4. We wtorek, 16 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, patronki duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.
  5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 17 lipca, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
  6. W sobotę, 20 lipca, odbędzie się XIV Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Rajgrodzie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:30, a o godz. 12:30 będzie celebrowana Msza św.
  7. W sobotę, 20 lipca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 16 Niedzieli Zwykłej.
  8. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących (przypada 25 lipca), w przyszłą niedzielę, 21 lipca, po każdej Mszy św. odbędzie się coroczne poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Błogosławieństwo to nie dotyczy tylko nowych pojazdów, ale jako ludzie wierzący co roku zwracamy się do Boga z prośbą o błogosławieństwo w podróżach i dziękujemy za szczęśliwie przebyte kilometry. MIVA Polska zwraca się do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych w ramach Akcji Św. Krzysztof, aby kierowcy jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku i przeznaczyli go na środki transportu dla misjonarzy.
  9. Zbliża się czas XXVII Ełckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Pielgrzymka piesza, to rekolekcje w drodze. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych, aby doświadczyć Bożej Miłości i przebaczenia.