2019.07.21 – Ogłoszenia duszpasterskie

16 Niedziela Zwykła

 1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
 2. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Kalinowo z ul. Polnej i ul. Sportowej za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Kalinowo z ul. Mazurskiej o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 3. Dzisiaj, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących (przypada 25 lipca), po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Błogosławieństwo to nie dotyczy tylko nowych pojazdów, ale jako ludzie wierzący co roku zwracamy się do Boga z prośbą o błogosławieństwo w podróżach i dziękujemy za szczęśliwie przebyte kilometry. MIVA Polska zwraca się do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych w ramach Akcji Św. Krzysztof, aby kierowcy jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku i przeznaczyli go na środki transportu dla misjonarzy.
 4. W poniedziałek, 22 lipca, Święto św. Marii Magdaleny, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczki osób kuszonych.
 5. We wtorek, 23 lipca, Święto św. Brygidy (1303-1373), szwedzkiej mistyczki, patronki Europy.
 6. W środę, 24 lipca, wspomnienie św. Kingi (1234-1292), polskiej księżnej, a następnie klaryski w Starym Sączu.
 7. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 24 lipca, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 8. W czwartek, 25 lipca, Święto św. Jakuba Większego (I w.), pierwszego męczennika wśród Apostołów, patrona Hiszpanii.
 9. W piątek, 26 lipca, wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 10. W sobotę, 27 lipca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 17 Niedzieli Zwykłej.
 11. Zapraszamy serdecznie do pielgrzymowania razem z grupą Jaćwingowie Ełk w XXVII Ełckiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się dzisiaj w parafii Chrystusa Sługi (Konieczki) po Mszy św. o godz. 18:00. Informujemy, że osoby które chciałyby dołączyć do grupy na ostatni dzień pielgrzymowania mają taką możliwość. Organizowany jest wyjazd. Autokar wyjedzie 10 sierpnia o godz. 22:00 spod Katedry. Program jest następujący: o godz. 5:00 rano wyjście grup z Mykanowa, o godz. 11:00 Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, następnie od godz. 12:30 do godz. 20:30 czas do własnego zagospodarowania, o godz. 21:00 Apel Jasnogórski, a potem Droga Krzyżowa na wałach. Około godz. 23:00 powrót do Ełku. Zapisy u księży wikariuszy w Katedrze. Koszt wyjazdu to 130 zł. (Ks. Robert Galicki przewodnik grupy Jaćwingowie)