2019.07.28 – Ogłoszenia duszpasterskie

17 Niedziela Zwykła

 1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.
 2. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszam do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do księgi trzeźwości.
 3. W poniedziałek, 29 lipca, wspomnienie św. Marty, siostry Marii i Łazarza, patronki gospodyń domowych.
 4. W środę, 31 lipca, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli (1491-1556), hiszpańskiego rycerza, założyciela zakonu jezuitów.
 5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 31 lipca, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 6. W czwartek, 1 sierpnia, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego (1696-1787), włoskiego kapłana, założyciela zgromadzenia redemptorystów.
 7. W czwartek, 1 sierpnia, wspominamy kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego 1944 roku.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca, 1 sierpnia, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do sakramentalnego małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży o dobre rozeznanie swojego powołania. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:30 i będzie trwała do godz. 18:00.
 9. W piątek, 2 sierpnia, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po każdej Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 sierpnia, uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 11. W sobotę, 3 sierpnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 18 Niedzieli Zwykłej.
 12. Tego dnia o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, na które serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 13. W przyszłą niedzielę, 4 sierpnia, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wypominkową.
 14. W następną niedzielę, 4 sierpnia, będziemy zbierać tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.