2019.08.04 – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
  2. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księdza proboszcza i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
  3. Dzisiaj zbieramy na tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
  4. We wtorek, 6 sierpnia, będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam do udziału w Eucharystii o godz. 7:30.
  5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 7 sierpnia, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
  6. W czwartek, 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika (ok. 1170-1221), hiszpańskiego kapłana, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
  7. W piątek, 9 sierpnia, przypada Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein (1891-1942), nawróconej filozofki żydowskiej, karmelitanki, zamordowanej w Auschwitz, patronki Europy.
  8. W sobotę, 10 sierpnia, Święto św. Wawrzyńca (III w.), rzymskiego diakona, opiekuna ubogich, męczennika.
  9. W sobotę, 10 sierpnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 19 Niedzieli Zwykłej.
  10. W przyszłą niedzielę, 11 sierpnia, będziemy zbierać tacę na Fundusz Kapłański diecezji ełckiej.
  11. W przyszłą niedzielę, 11 sierpnia, zakończenie 27 Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.