2019.08.11 – Ogłoszenia duszpasterskie

19 Niedziela Zwykła

  1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
  2. Dzisiaj zbieramy tacę na Fundusz Kapłański diecezji ełckiej.
  3. W środę, 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe (1894-1941), polskiego franciszkanina, apostoła Niepokalanej, męczennika w Auschwitz.
  4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 14 sierpnia, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
  5. W najbliższy czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Obchód tej uroczystości rozpoczniemy już w środę, wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godz. 18:00.
  6. Tego dnia będziemy przeżywać nasz odpust parafialny. Msze w dzień uroczystości odpustowej o godz. 8:00, 10:00 oraz suma odpustowa połączona z procesją o godz. 13:00. O godz. 12:30 modlitwa różańcowa. Bardzo proszę o przygotowanie procesji odpustowej.
  7. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na czwartkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione przed rozesłaniem podczas świątecznych Mszy Świętych. Tego dnia zbieramy tacę na kontynuację budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową.
  8. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
  9. W sobotę, 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka (ok. 1200-1258), jednego z pierwszych polskich dominikanów, misjonarza na Rusi.
  10. W sobotę, 17 sierpnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 20 Niedzieli Zwykłej.