2019.08.18 – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
  2. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Kalinowo z ul. Mazurskiej za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Kalinowo z ul. Szkolnej i ul. M. Kajki o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
  3. W poniedziałek, 19 sierpnia, przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.
  4. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 19 sierpnia, zapraszam członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego.
  5. We wtorek, 20 sierpnia, wspomnienie św. Bernarda (1090-1159), Francuza, cystersa, opata i piewcy chwały Maryi.
  6. W środę, 21 sierpnia, wspomnienie św. Piusa X (1835-1914), papieża, realizatora hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
  7. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 21 sierpnia, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
  8. W czwartek, 22 sierpnia, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej nieba i ziemi.
  9. W sobotę, 24 sierpnia, Święto św. Bartłomieja (I w.), Apostoła, świadka Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennika.
  10. W sobotę, 24 sierpnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 21 Niedzieli Zwykłej.