2019.09.01 – Ogłoszenia duszpasterskie

22 Niedziela Zwykła

 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
 2. Dzisiaj Msza św. dożynkowa o godz. 13:00.
 3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci, rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów jutro, w poniedziałek, 2 września, o godz. 9:00.
 4. We wtorek, 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego (540-604), Rzymianina, papieża, ogłoszonego Doktorem Kościoła.
 5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 4 września, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca, 5 września, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do sakramentalnego małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży o dobre rozeznanie swojego powołania. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:30 i będzie trwała do godz. 18:00.
 7. W piątek, 6 września, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po każdej Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 września, uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 9. W sobotę, 7 września, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 22 Niedzieli Zwykłej.
 10. Tego dnia o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, na które serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 11. W przyszłą niedzielę, 8 września, w Parafii pw. Narodzenia NMP w Rajgrodzie będziemy przeżywać Diecezjalne Dożynki A.D. 2019 połączone z jubileuszem 500-lecia istnienia parafii.
 12. W następną niedzielę, 8 września, będziemy zbierać tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.