2019.09.15 – Ogłoszenia duszpasterskie

24 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II i III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 3. W poniedziałek, 16 września, wspomnienie św. Korneliusza (zm. ok. 253), papieża, i św. Cypriana (210-258), biskupa.
 4. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 16 września, zapraszam członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego o dary i owoce Ducha Świętego.
 5. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszam w święto św. Stanisława Kostki, młodego polskiego jezuity, patrona polskiej młodzieży, w środę 18 września o godz. 7:30 i 18:00.
 6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 18 września, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 7. W piątek, 20 września, wspomnienie – świętych Męczenników Andrzeja Kim Tae-gŏn, Paweła Chŏng Ha-sang i Towarzyszy, męczenników Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.
 8. W sobotę, 21 września, Święto św. Mateusza (I w.), Apostoła i Ewangelisty, świadka Chrystusa w Etiopii.
 9. W sobotę, 21 września, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 25 Niedzieli Zwykłej.
 10. W przyszłą niedzielę, 22 września, ojciec karmelita bosy będzie zbierał ofiary przed kościołem na budowę kościoła pw. Bożego Ciała w Mińsku.
 11. W przyszłą niedzielę, 22 września, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI, VII i VIII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.