2019.09.22 – Ogłoszenia duszpasterskie

25 Niedziela Zwykła

  1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.
  2. Młodzież z klas VI, VII i VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców zapraszam na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00.
  3. W tym tygodniu w poniedziałek, 23 września, wspominamy św. Ojca Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego, prezbitera, kapucyna, stygmatyka, obdarzonego zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją.
  4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 25 września, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
  5. W piątek, 27 września, wspomnienie św. Wincentego à Paulo (1581-1660), francuskiego kapłana, opiekuna ubogich i założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
  6. W sobotę, 28 września, przypada wspomnienie św. Wacława (ok. 907-929), księcia czeskiego, propagatora chrześcijaństwa, męczennika.
  7. W sobotę, 28 września, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 26 Niedzieli Zwykłej.
  8. W przyszłą niedzielę, 29 września, będziemy zbierać ofiary na prace wykończeniowe budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową.
  9. W przyszłą niedzielę, 29 września, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II i III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
  10. W następną niedzielę, 29 września, zapraszam wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej na spotkanie do sali parafialnej, które rozpocznie się o godz. 14:00.