2019.09.29 – Ogłoszenia duszpasterskie

26 Niedziela Zwykła

 1. Zbliża się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.
 2. Nabożeństwa różańcowe będą odbywały się w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 17:30 oraz w niedziele po Mszy św. o godz. 10:00.
 3. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym.
 4. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Kalinowo z ul. M. Konopnickiej za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Kalinowo z ul. Osiedlowej (domy jednorodzinne) o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II i III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 6. Dzisiaj zbieramy ofiary na prace wykończeniowe budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową.
 7. Dzisiaj zapraszam wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej na spotkanie do sali parafialnej, które rozpocznie się o godz. 14:00.
 8. W poniedziałek, 30 września, wspomnienie św. Hieronima (347-420), prezbitera, Doktora Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę.
 9. We wtorek, 1 października, przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuskiej karmelitanki, mistyczki, ogłoszonej Doktorem Kościoła.
 10. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni podczas Mszy Świętej we wtorek, 1 października, o godz. 18:00.
 11. W środę, 2 października, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
 12. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 2 października, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 13. W pierwszy czwartek miesiąca, 3 października, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do sakramentalnego małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży o dobre rozeznanie swojego powołania. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:30 i będzie trwała do godz. 18:00.
 14. W piątek, 4 października, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:30 i 18:00 odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.
 15. W piątek, 4 października, obchodzimy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu (1182-1226), włoskiego rycerza, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patrona ekologów.
 16. W pierwszą sobotę miesiąca, 5 października, uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 17. W sobotę, 5 października, obchodzimy wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej (1905-1938), polskiej zakonnicy, mistyczki, apostołki miłosierdzia Bożego. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę po Mszy Św. o godz. 7:30 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 18. W sobotę, 5 października, o godz. 11:00 zapraszam młodzież (rocznik urodzenia od 2003 r. do 2006 r.) na spotkanie przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania.
 19. W sobotę, 5 października, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 27 Niedzieli Zwykłej.
 20. Tego dnia o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, na które serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 21. W przyszłą niedzielę, 6 października, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wypominkową.
 22. W przyszłą niedzielę, 6 października, będziemy zbierać ofiary do puszek na duszpasterstwo charytatywne diecezji ełckiej.
 23. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnie poświęcony pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. Kościół od początku czcił pamięć zmarłych, a „ponieważ święta i zbawienna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli uwolnieni od grzechów”, ofiarowywał im pomoce, a w szczególności Ofiarę eucharystyczną, by po oczyszczeniu mogli dojść do uszczęśliwiającej wizji Boga. Kościół nieustannie powierza w modlitwie zmarłych, gdyż droga do wiekuistego odpoczynku jest, dzięki Miłosierdziu Boga, zawsze otwarta. Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko może im pomóc, lecz także sprawia, że staje się skuteczne ich wstawiennictwo za nami. Kościół zaleca także jałmużnę, odpusty i dzieła pokutne za zmarłych. ”Nieśmy im pomoc i pamiętajmy o nich” – powiedział św. Jan Chryzostom – Nie wahajmy się nieść pomocy tym, którzy odeszli, i ofiarujmy za nich nasze modlitwy”. Wypominki roczne w naszej parafii są modlitwą za zmarłych odprawianą przed każdą Mszą św. w pierwszą niedzielę każdego miesiąca. Dlatego też proszę o określenie na kartkach godziny Mszy św., przed którą będziemy modlić się za zmarłych. Pod chórem, na stoliku, znajdują się białe koperty z kartkami na wypominki. Pobierając formularze proszę czytelnie wpisywać imię i nazwisko zmarłej osoby (w mianowniku) i wypełnione proszę składać na tacę, w kancelarii lub w zakrystii po każdej Mszy św. Ofiary na wypominki są dobrowolne. Modlitwa za zmarłych jest nie tylko naszą powinnością, ale i obowiązkiem. Uczmy dzieci i młodzież modlić się za zmarłych dziadków, krewnych, przyjaciół i znajomych, aby i one kiedyś potrafiły modlić się za nas, już po naszym odejściu do Domu Ojca.
 24. W dniach od 1 do 8 listopada o godz. 18:00 będą celebrowane Msze św. zbiorowe w intencji naszych bliskich zmarłych. Na stoliku znajdują się kartki w fioletowych kopertach, na których można zapisywać zmarłych. Ofiary przeznaczone na tę Mszę św. zostaną w całości przeznaczone na ukończenie budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową.