2019.10.20 – Ogłoszenia duszpasterskie

29 Niedziela Zwykła

 1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Gościmy w naszej wspólnocie misjonarza z Algierii, o. Mariusza Bartuzi ze zgromadzenia Misjonarzy Afryki oraz p. Agatę Mostowską, przedstawicielkę Stowarzyszenia „Przyjaciele Misjonarzy Afryki”. Dziękując za świadectwo ich posługi, otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Kalinowo z ul. Osiedlowej 10 za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Kalinowo z ul. Osiedlowej 12 o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 17:30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 10:00.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI, VII i VIII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 21 października, zapraszam członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego o dary i owoce Ducha Świętego.
 6. We wtorek, 22 października, liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszam do udziału we Mszach Świętych o godz. 7:30 i 18:00 oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.
 7. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 23 października, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 8. W sobotę, 26 października, o godz. 10:00 zapraszam młodzież na spotkanie przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania.
 9. W sobotę, 26 października, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 30 Niedzieli Zwykłej.
 10. W następną niedzielę, 27 października, zbiórka na tacę na cele Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.
 11. W przyszłą niedzielę, 27 października, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II i III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 12. W niedzielę, 27 października, będziemy gościć kleryków z Koła Misyjnego naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. W domu parafialnym będzie można po każdej Mszy św. obejrzeć wystawę misyjną.
 13. W poniedziałek, 28 października, w Ełku odbędzie się Spotkanie Wspólnot Różańcowych Diecezji Ełckiej. Na wspólne spotkanie formacyjno – modlitewne zaproszeni są zelatorki, animatorzy oraz członkowie wspólnot różańcowych z całej diecezji. Włączmy się też materialnie w dzieło Żywy Różaniec dla misji. Ofiary złożone podczas spotkania w dniu 28 października od poszczególnych Kół Żywego Różańca i Wspólnot Różańcowych zostaną przekazane misjonarzom z diecezji ełckiej. Program spotkania: godz. 16:30 – spotkanie formacyjno – organizacyjne w Sali konferencyjnej Centrum Pastoralno-Administracyjnego w Ełku: omówienie Statutu Żywego Różańca, spotkanie z Ojcem Redemptorystą z TV Trwam; godz. 18:00 – Katedra Ełcka, Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego, transmitowana przez TV Trwam i Radio Maryja.
 14. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnie poświęcony pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. W Encyklice „Spe Salvi” o chrześcijańskiej nadziei papież Benedykt XVI napisał: „Duszom zmarłych można dać pokrzepienie i ochłodę poprzez Eucharystię, modlitwę i jałmużnę. W ciągu wszystkich wieków chrześcijaństwo żywiło fundamentalne przekonanie, że miłość może dotrzeć aż na tamten świat, że jest możliwe wzajemne obdarowanie, w którym jesteśmy połączeni więzami uczucia poza granice śmierci”. Wypominki roczne w naszej parafii są modlitwą za zmarłych odprawianą przed każdą Mszą św. w pierwszą niedzielę każdego miesiąca. Dlatego też proszę o określenie na kartkach godziny Mszy św., przed którą będziemy modlić się za zmarłych. Pod chórem, na stoliku, znajdują się białe koperty z kartkami na wypominki. Pobierając formularze proszę czytelnie wpisywać imię i nazwisko zmarłej osoby (w mianowniku) i wypełnione proszę składać na tacę, w kancelarii w godzinach urzędowania lub w zakrystii po każdej Mszy św. Ofiary na wypominki są dobrowolne. Modlitwa za zmarłych jest nie tylko naszą powinnością, ale i obowiązkiem. Uczmy dzieci i młodzież modlić się za zmarłych dziadków, krewnych, przyjaciół i znajomych, aby i one kiedyś potrafiły modlić się za nas, już po naszym odejściu do Domu Ojca.
 15. W dniach od 1 do 8 listopada o godz. 18:00 będą celebrowane Msze św. zbiorowe w intencji naszych bliskich zmarłych. Na stoliku znajdują się kartki w fioletowych kopertach, na których można zapisywać zmarłych.