2019.11.03 – Ogłoszenia duszpasterskie

31 Niedziela Zwykła

 1. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominam, że do 8 listopada włącznie za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę choćby w myśli za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża Franciszka, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga). Odpust ten można zyskać jeden raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu.
 2. Do 8 listopada będą celebrowane Msze św. zbiorowe w intencji naszych bliskich zmarłych. O godz. 17:40 – Nieszpory za zmarłych, godz. 18:00 – Msza św. zbiorowa.
 3. Dzisiaj zbieramy tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
 4. W poniedziałek, 4 listopada, wspomnienie św. Karola Boromeusza (1538-1584), biskupa Mediolanu, uczestnika Soboru Trydenckiego, patrona katechistów i katechumenów.
 5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 6 listopada, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 listopada, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do sakramentalnego małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży o dobre rozeznanie swojego powołania. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:30 i będzie trwała do godz. 16:00.
 7. W czwartek, 7 listopada, o godz. 17:00, Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, Biskup Ełcki, udzieli naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania.
 8. W sobotę, 9 listopada, Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 9. W sobotę, 9 listopada, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 32 Niedzieli Zwykłej.
 10. W przyszłą niedzielę, 10 listopada, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 11. W następną niedzielę, 10 listopada, będziemy zbierać do puszek na cel pomocy Kościołowi Prześladowanemu.