2019.11.10 – Ogłoszenia duszpasterskie

32 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
 2. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Kalinowo z ul. Osiedlowej 14 za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Kalinowo z ul. Osiedlowej 16 o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 4. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na cel pomocy Kościołowi Prześladowanemu.
 5. W poniedziałek, 11 listopada, przypada rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W swoich modlitwach polecajmy Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msze Święte o godz. 10:00 i 18:00.
 6. W poniedziałek, 11 listopada. wspomnienie św. Marcina z Tours (316-397), rzymskiego legionisty, ojca życia zakonnego we Francji, biskupa.
 7. We wtorek, 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata (1580-1623), biskupa połockiego obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
 8. W środę, 13 listopada, wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (zm. 1003), pustelników, benedyktynów, pierwszych polskich męczenników.
 9. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 13 listopada, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 10. W sobotę, 16 listopada, przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.
 11. W sobotę, 19 listopada, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 33 Niedzieli Zwykłej.
 12. W przyszłą niedzielę, 17 listopada, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI, VII i VIII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.