2019.11.17 – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI, VII i VIII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  3. W poniedziałek, 18 listopada, wspomnienie św. Karoliny Kózkówny (1898-1914), dziewicy, męczennicy w obronie czystości, patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Ruchu Czystych Serc.
  4. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 18 listopada, zapraszam członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego o dary i owoce Ducha Świętego.
  5. W środę, 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), polskiego karmelity, niestrudzonego spowiednika.
  6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 20 listopada, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
  7. W czwartek, 21 listopada, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
  8. W piątek, 22 listopada, wspominamy św. Cecylię, męczennicę z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronkę muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszam na Mszę wieczorną o godz. 18:00 w intencji pana organisty, członków chóru parafialnego oraz scholii młodzieżowej.
  9. W sobotę, 23 listopada, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z Niedzieli Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
  10. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.
  11. W przyszłą niedzielę, 24 listopada, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II i III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
  12. W następną niedzielę taca na potrzeby Wyższego Seminarium  Duchownego Diecezji Ełckiej.