2019.11.24 – Ogłoszenia duszpasterskie

34 Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

  1. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Kalinowo z ul. Osiedlowej 16 za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Kalinowo z ul. Osiedlowej 18 o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II i III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
  3. Dzisiaj zbieramy tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Ełckiej.
  4. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pan Organista rozpocznie ich rozwożenie w tym tygodniu do wszystkich rodzin naszej parafii. Ofiary, jakie złożycie na jego ręce niech będą wyrazem naszej życzliwości i wdzięczności za jego posługę dla naszej wspólnoty parafialnej. Chciałbym podać porządek rozwożenia opłatków wigilijnych w tym tygodniu od godz. 9:00: poniedziałek (25 listopada) – Dorsze, wtorek (26 listopada) – Iwaśki, środa (27 listopada) – Marcinowo, czwartek (28 listopada) – Zanie, piątek (29 listopada) – Zaborowo i Mikołajki, środa (4 grudnia) – Milewo.
  5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 27 listopada, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
  6. W sobotę, 30 listopada, obchodzimy Święto św. Andrzeja (I w.), Apostoła, brata św. Piotra, jednego z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczonego w Kościele prawosławnym.
  7. W sobotę, 30 listopada, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 1 Niedzieli Adwentu.
  8. W przyszłą niedzielę, 1 grudnia, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wypominkową.
  9. W przyszłą niedzielę, 1 grudnia, rozpoczynamy Adwent.
  10. W następną niedzielę, I Niedzielę Adwentu, 1 grudnia, rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do wtorku, 3 grudnia. Program rekolekcji adwentowych jest następujący:

 

sobota, 30 listopada 2019 r., Rozpoczęcie rekolekcji

godz. 18:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

 

1 Niedziela Adwentu, 1 grudnia 2019 r.

godz. 8:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

godz. 10:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

godz. 12:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

 

Poniedziałek, 2 grudnia 2019 r.

godz. 10:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

godz. 11:00nauka stanowa dla małżeństw

godz. 11:30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci szkoły podstawowej: klasy I-IV

godz. 18:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

godz. 19:00nauka stanowa dla małżeństw

 

Wtorek, 3 grudnia 2019 r.

godz. 10:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

godz. 11:00nauka stanowa dla małżeństw

godz. 11:30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci szkoły podstawowej: klasy V-VIII

godz. 18:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

godz. 19:00nauka stanowa dla małżeństw

 

Sakrament pokuty i pojednania poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św.