2019.12.15 – Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Adwentu

Rok A

 1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
 3. W tym tygodniu, od wtorku 17 grudnia, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.
 4. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Kalinowo z ul. Osiedlowej 20 za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Zaborowo i Mikołajki o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 5. Pamiętajmy o codziennie celebrowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 7:00.
 6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI, VII i VIII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. Dzisiaj zbieramy ofiarę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
 8. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 16 grudnia, zapraszam członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego o dary i owoce Ducha Świętego.
 9. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, 18 grudnia, o godz. 18:00. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
 10. W sobotę, 21 grudnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 4 Niedzieli Adwentu.
 11. Pan Organista rozwozi opłatki na stół wigilijny do wszystkich rodzin naszej parafii. Ofiary, jakie złożycie na jego ręce niech będą wyrazem naszej życzliwości i wdzięczności za jego posługę dla naszej wspólnoty parafialnej. Chciałbym podać porządek rozwożenia opłatków wigilijnych w tym tygodniu:

poniedziałek (16 grudnia) – Kalinowo: ul. Osiedlowa 18 i 20 /od godz. 14:00/

wtorek (17 grudnia) – Kalinowo: ul. Polna, ul. Mazurska, ul. Sportowa /od godz. 9:00/

środa (18 grudnia) – Kalinowo: ul. Osiedlowa, ul. Szkolna, ul. M. Konopnickiej /od godz. 14:00/

czwartek (19 grudnia) – Kalinowo: ul. Kajki, ul. Ogrodowa, ul. Kwiatowa i ul. Sadowa /od godz. 14:00/