2019.12.22 – Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Adwentu

Rok A

 1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.
 2. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Zaborowo i Mikołajki za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Skomętno Wielkie o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 3. W poniedziałek i we wtorek o godz. 7:00 ostatnie Roraty.
 4. W poniedziałek, 23 grudnia, od godz. 8:00 będę odwiedzał chorych naszej parafii z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii.
 5. Zachęcam do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. W naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy zapalenie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 6. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią modlitewną obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas żyli.
 7. Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszam o godz. 22:00 i o godz. 24:00.
 8. W środę, w uroczystość Bożego Narodzenia, 25 grudnia, Msze św.: godz. 10:00 i godz. 12:00. W pierwszy dzień świąt zbieramy tacę na prace wykończeniowe budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową. Potrzeby materialne są duże związane z wykończeniem sali na piętrze oraz wykonanie elewacji zewnętrznej. Zapraszam do szczególnej hojności na ten cel.
 9. W czwartek, 26 grudnia, drugi Dzień Narodzenia Pańskiego, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. Tego dnia zbieramy tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 10. W piątek, 27 grudnia, w Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, najmłodszego z grona Apostołów, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. Tradycyjnie pobłogosławimy wino i podaje się wiernym do spożycia ku czci św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
 11. W sobotę, 28 grudnia, przypada Święto Świętych Młodzianków, męczenników, którzy ponieśli śmierć z powodu przyjścia na świat Zbawiciela na rozkaz Heroda.
 12. W sobotę, 28 grudnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z Niedzieli Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 13. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, w Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, zapraszam małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie na każdej Mszy Świętej. Błogosławieństwo dzieci wraz z rodzicami po Mszy Świętej o godz. 12:00.
 14. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Ekonomicznej na spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się o godz. 14:00.
 15. Pan Organista dziękuje za serdeczne przyjęcie oraz za ofiary jakie złożyliście na jego ręce podczas rozwożenia opłatków wigilijnych do rodzin naszej parafii.