2019.12.25 – Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Rok A

25 grudnia 2019 r.

 1. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy braku nadziei, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność.
 2. Tą nocną Mszą Świętą zwaną Pasterką rozpoczęliśmy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał do Niedzieli Chrztu Pańskiego, 12 stycznia.
 3. Dziś jeszcze Msze Święte o godz. 10:00 i 12:00. Dzisiaj zbieramy tacę na prace wykończeniowe budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową. Potrzeby materialne są duże związane z wykończeniem sali na piętrze oraz wykonanie elewacji zewnętrznej. Zapraszam do szczególnej hojności na ten cel.
 4. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia:
 5. W czwartek, 26 grudnia, drugi Dzień Narodzenia Pańskiego, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. Tego dnia zbieramy tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 6. W piątek, 27 grudnia, w Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, najmłodszego z grona Apostołów, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. Tradycyjnie pobłogosławimy wino i podaje się wiernym do spożycia ku czci św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. o godz. 7:30.
 7. W piątek, 27 grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Kalinowie, o godz. 16:00, odbędzie się koncert kolęd „Pastorałka od serca do ucha” w wykonaniu zespołu KALINA. Serdecznie zapraszamy!
 8. W sobotę, 28 grudnia, przypada Święto Świętych Młodzianków, męczenników, którzy ponieśli śmierć z powodu przyjścia na świat Zbawiciela na rozkaz Heroda. Msza św. o godz. 7:30.
 9. W sobotę, 28 grudnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z Niedzieli Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 10. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Niech każda rodzina z naszej wspólnoty parafialnej będzie solą dla ziemi. Tego dnia zapraszam małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie na każdej Mszy Świętej. Błogosławieństwo dzieci wraz z rodzicami po Mszy Świętej o godz. 12:00.
 11. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Ekonomicznej na spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się o godz. 14:00.