2019.12.29 – Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Rok A

29 grudnia 2019 r.

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.
 2. Dzisiaj małżonkowie obecni na każdej Mszy św., mogą odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Błogosławieństwo dzieci wraz z rodzicami po Mszy Świętej o godz. 12:00.
 3. Dzisiaj zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Ekonomicznej na spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się o godz. 14:00.
 4. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Skomętno Wielkie za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Długie o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 5. We wtorek, 31 grudnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
 6. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali po Mszy św. godz. 18:00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
 7. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę: godz. 8:00, 10:00 i 12:00.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca, 2 stycznia, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do sakramentalnego małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży o dobre rozeznanie swojego powołania. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:30 i będzie trwała do godz. 18:00.
 9. W piątek, 3 stycznia, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:30 i 18:00 odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.
 10. Pierwsza sobota miesiąca, 4 stycznia, to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. O 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 11. W sobotę, 4 stycznia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 2 Niedzieli po Narodzeniu Pańskim.
 12. Tego dnia o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, na które serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 13. W przyszłą niedzielę, 5 stycznia, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wypominkową.
 14. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w niedzielę: godz. 8:00, 10:00 i 12:00.